Posuvné systémy jsou pro dveře, co nezabírají místo

Co chceme od posuvných systémů pro posuvné dveře? Jejich chod by měl být co nejtišší. Mělo by stačit na dveře jen mírně zatlačit, aby se posunuly prakticky samy. A také, aby vzhled dveří a celé stěny rušilo co nejméně prvků. Naše posuvné systémy to splňují jen s tím rozdílem, že například systém Rollo má být vidět, protože přispívá k zajímavému stylu svým technizovaným designem. Vyberte si takový posuvný systém, který vyhovuje stylu vašeho bytu. Poraďte se s námi.

Jsou vhodné pro jednokřídlé i dvoukřídlé dveře

Posuvný systém se instaluje na zeď nebo strop. Skládá se z vodicí a krycí lišty, jezdců a brzdicích zarážek. Vše je skryto pod lištou, takže neruší vzhled posuvných dveří. Výjimkou je systém Rollo, který chce „být vidět“, protože plní i estetickou funkci. Posuvné dveře se při posunu odsouvají do strany nebo přes sebe, ale stále jsou vidět. Posuvný systém slouží jak pro jednokřídlé, tak i pro dvoukřídlé dveře. Komfortní varianty umožňují synchronní posun obou křídel při zatlačení na jedno křídlo.

Chcete skrýt dveře do stěny?

Pokud však chceme, aby se křídlo či obě křídla schovala do stěny, musíme už při rekonstrukci bytu či při nové stavbě počítat s instalací stavebního pouzdra. Jde o samonosný kovový rám, jehož část tvoří plechová „kapsa“, do níž se posuvné dveře zasouvají. Posuvný systém u tohoto typu má vodicí lištu a plastová tvrzená kolečka. Celé pouzdro tvoří část zdi a zakryje se omítkou. Ve výsledku máme dveřní otvor ohraničený obložkou nebo bez obložky a posuvné dveře. Pouzdro není vidět.

Posuvné systémy pro celoskleněné dveře

Pro posuvný systém se hodí dveře SAPELI i dveře Porta DOORS. Na výběr jsou modelové řady v provedení s přírodní dýhou, laminátem, v barevných PVC fóliích či stříkané akrylovými barvami. Posuvný systém se hodí i pro celoskleněné dveře, které mohou být i s atraktivním grafosklem. To vynikne zejména při řešení celoskleněných stěn. Naše firma Studio Interiér Janíček vám s výběrem vhodného posuvného systému ráda pomůže.

VZORKOVNA:
Ptácká ul. 294
293 01 Mladá Boleslav

tel./fax: +420 326 701 075
mobil: +420 601 280 280
mobil: +420 608 108 080

e-mail: obchod@studio-interier.cz
internet: www.studio-interier.cz