Typy stavebních pouzder

Stavební pouzdra se odlišují podle typu zárubně i podle toho, jakým způsobem se posuvné dveře zasouvají do plechové „kapsy“. Jsou stavební pouzdra, která ctí klasický vzhled zárubně, to znamená, že okraj dveřního otvoru je obložen dřevem a vystupuje nad rovinu stěny. Novinkou je bezobložkové stavební pouzdro, u něhož je okraj stěny bez další úpravy – jen hladká a čistá stěna. Všechny modely pouzder jsou vhodné pro zděné i sádrokartonové stěny.

Modelová řada NORMA LINE

Jde o stavební pouzdra, která jsou určena pro jednokřídlé i dvoukřídlé posuvné dveře. Dveřní otvor má výraznou zárubeň, jež je obložena dřevem. Pouzdra umožňují zasouvat jednokřídlé dveře na stranu, dvě křídla na opačné strany či jedním směrem paralelně za sebou. Existuje i dvojité stavební pouzdro pro dvoje jednokřídlé dveře, které se zasouvají na opačnou stranu.

Modelová řada LATENTE LINE

Hlavní charakteristikou modelů tohoto stavebního pouzdra je, že zárubně už nejsou tak výrazné jako u řady NORMA LINE, ale jsou v jedné rovině se stěnou. Toto stavební pouzdro se vyrábí ve dvou variantách. Pro jedny jednokřídlé dveře, které se zasouvají na jednu stranu, nebo pro dvě jednokřídlé dveře, jež se zasouvají do samostatných pouzder na stranách. Ta jsou spojena jednou vodicí lištou.

Modelová řada EMOTIVE LINE

Jde o stavební pouzdro, které je přechodem mezi obložkovým a bezobložkovým pouzdrem. Linie zárubně je pouze naznačena hliníkovým rámem, který má estetickou funkci. Tato řada obsahuje dva modely – pro jedny jednokřídlé dveře a pro dvě dvoukřídlé posuvné dveře umístěné vedle sebe.

Modelová řada AKTIVE LINE

Jde o novinku stavebního pouzdra, u něhož chybí viditelná zárubeň. Jde o bezobložkové stavební pouzdro, to znamená, že stavební otvor končí stěnou a jeho okraj nemá žádné zdobení obložkou. Tato modelová řada má 2 varianty pouzdra – pro jedny jednokřídlé dveře a dvě dvoukřídlé dveře. U druhé varianty jsou dvě stavební pouzdra spojena společnou vodicí lištou.

VZORKOVNA:
Ptácká ul. 294
293 01 Mladá Boleslav

tel./fax: +420 326 701 075
mobil: +420 601 280 280
mobil: +420 608 108 080

e-mail: obchod@studio-interier.cz
internet: www.studio-interier.cz